Princ Philip havaroval, nedal přednost a napasoval to do jiného vozidla

Velikost textu: AAA

18. 1. 2019

Manžel britské královny Alžběty II. i v sedmadevadesáti usedá za volant. Ale neměl by to dělat. Za poměrně bezproblémových podmínek a na přehledné cestě v Norfolku totiž boural. Princ to napasoval do řidičky, jíž nedal přednost. Naštěstí se nikomu vůbec nic nestalo a britská panovnice nemusí manželovi foukat na zranění. Bouračka přitom vypadala ošklivě, princův Land Rover skončil na pravém boku.

Philip boural ve čtvrtek 17. ledna odpoledne a byl převezen do nemocnice. Tam byl ošetřen a propuštěn domů bez větších zranění. Podle svědků prince oslepilo slunce, takže přehlédl vůz s matkou a dítětem, kterým měl dát přednost.

„Vévoda z Edinburghu se dnes odpoledne stal účastníkem dopravní nehody s jiným automobilem. Vévoda nebyl zraněn. Nehoda se stala poblíž Sandringhamského panství. Místní policie přijela na místo nehody,“ uvedl suše mluvčí Buckinghamského paláce.

Královna a princ pobývají na Sandringhamském panství od poloviny prosince do začátku února. Tradici přečkávat leden na panství založila Alžběta II. poté, co tam měsíc po skončení Vánoc roku 1952 zemřel její otec král Jiří VI. Ona s matkou a sestrou pobývaly tehdy u jeho lůžka do konce jeho dní a v momentě, kdy otec vydechl, se Alžběta stala panovnicí Spojeného království. Už sedmašedesát let královna rok co rok uctívá památku otce tím, že se ze Sandringhamského panství do Londýna vrací až po výročí úmrtí připadající na 6. února. Toho dne Alžběta služebnictvu dovolí, aby v zámku odstrojili všechny vánoční stromky.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související