Rihanna chce založit vlastní módní dům

Velikost textu: AAA

21. 1. 2019

Šéf francouzského konglomerátu Moët Hennessy Louis Vuitton devětašedesátiletý Bernard Arnault přivítal touhu zpěvačky Rihanny založit vlastní módní dům. Barbadoská pěnice chce proniknout do světa vysoké módy a konkurovat značkám Chanel, Gucci, Prada a dalším. Právě nejbohatší Evropan a milovník umění jí má k tomu pomoci.

Třicetiletá Američanka není v podnikání s kosmetikou a módou nováčkem. Její přípravky na pleť a líčení Fenty Beauty jsou velmi úspěšné, Puma si může jen pochvalovat spolupráci s ní a výborně na odbyt šlo také spodní prádlo Savage x Fenty.

LVMH vlastní módní domy Christian Dior, Marc Jacobs, Fendi, Givenchy či Louis Vuitton a je na světovém trhu s módou absolutní jedničkou. Velkou konkurencí mu je společnost Kering, jíž šéfuje manžel Salmy Hayek a která má pod svými křídly třeba domy Gucci, Yves-Saint Laurent či Balenciaga.

Rihanně je móda velmi blízká a pro oficiální večery a akce si vybírá vždy velmi pestré a odvážné kreace, které módní svět oceňuje stejně jako Anna Wintour z magazínu Vogue.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související