Liam Neeson je rasista, přirovnávají ho k členům Ku Klux Klanu

Velikost textu: AAA

7. 2. 2019

Liam Neeson je sice skvělý herec, ale při propagaci filmů by mu producenti moc slovo dávat neměli. S inteligencí této hollywoodské hvězdy to není valné, a tak má po tiskové konferenci k filmu Mrazivá pomsta na triku rasistický skandál. Použil totiž při historce o znásilnění své blízké osoby termín „černý bastard“. Poměrně právem ho obviňují z rasismu. Britský moderátor Piers Morgan dokonce k členům extremistického Ku Klux Klanu.

„Kdybych byl černoch, tak bych jeho filmy už nikdy nechtěl vidět,“ prohlásil Morgan v pořadu Good Morning Britain.

A jak k tomu Liam přišel? Na tiskovce začal líčit osobní zkušenost se znásilněním. Jistý muž měl donutit k sexu dívku, která byla jeho blízkou osobou. Neeson pak prohlásil, že se ozbrojil a vyšel do ulic hledat „černého bastarda“, jehož chtěl zabít.

„Mou okamžitou reakcí bylo, ví, kdo jí to udělal? Nevěděla. Jaké byl barvy pleti? Ona řekla, že černoch. Tak jsem se vydal do ulic a obcházel určité oblasti s obuškem v naději, že ke mně někdo přistoupí. Stydím se, když to říkám, a dělal jsem to asi týden, doufal jsem, že nějaký černý bastard vyjde z hospody a bude se do mě navážet, chápete? Takže bych ho mohl zabít. Bylo to příšerné, hrozné, když na to pomyslím, co jsem tehdy prováděl. A nikdy dřív jsem to nepřiznal, ale teď to říkám novinářům. Bůh odpusť,“ prohlásil na tiskové konferenci Neeson.

„Nerozumím tomu, co posedlo Liama Neesona, že vyprávěl tento příběh. Když ho slyšíte to říkat, myslím, že to vyvolá opravdové a plně ospravedlnitelné pobouření,“ komentoval hercovo vyprávění Piers Morgan.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související