Liam Neeson: Všichni posuzujeme lidi podle rasy

Velikost textu: AAA

8. 2. 2019

Herec Liam Neeson by neměl mluvit více než před kamerou v rámci své postavy s jasně danými replikami. Co totiž vypouští z úst na tiskových konferencích a během rozhovorů, není příliš moudré. Jeho nápad propagovat snímek o pomstě přiznáním se k amorálnímu rasistickému chování v mládí, nebylo rozumné. Je z toho skandál, kvůli němuž produkce raději ruší slavnostní premiéry. Neeson teď poslušně prohlašuje, že rasistou není, že to tak nemyslel. Jenže už v roce 2014 v jednom rozhovoru otevřeně přiznal, že posuzuje druhé právě podle rasy.

„Všichni posuzuje občany podle jejich rasy, všichni. Je to hrozná věc, když to člověk přizná, ale my všichni to děláme. A já vím, že to dělám taky. Jsem na to zvyklý, protože jsem dítě Severního Irska,“ tvrdil Neeson v rozhovoru pro deník The Guardian v roce 2014.

Na tiskové konferenci ke snímku Mrazivá pomsta zase prohlásil, že má s pomstychtivostí osobní zkušenosti. Když totiž před lety znásilnili jemu blízkou ženu, tak se chtěl pomstít. Týden chodil ulicemi a čekal, že ho vyprovokuje nějaký černoch, aby ho mohl ubít. Neeson přímo použil spojení „černý bastard“.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související