Denise Richards má vážně postiženou dceru

Velikost textu: AAA

8. 2. 2019

Herečka Denise Richards se po rozvodu s Charliem Sheenem, s nímž má dvě dcery, rozhodla adoptovat třetího potomka. Za svou dceru přijala kojence Eloise, která se narodila s geneticky podmíněnou těžkou vývojovou vadou. Dysfázie je poruchou vývoje řeči a motoriky. Sedmačtyřicetiletá hvězda se tak denně učí trpělivosti, protože nikdo není schopen vývoj nejmladší dcerky předvídat.

„Dlouho nebyla schopná se sama posadit a také do dvou let nechodila, musela pravidelně na fyzioterapie. Dokáže teď říct jen hrstku slov. A jsou chvíle, kdy odpovídá svému věku v chápání okolí, ale pak je zase emocionálně ve věku tříletého dítěte. Je to náročné, učím se každý den, protože ani odborníci nemají přesnou představu o tom, jak se bude vyvíjet,“ přiznala Denise magazínu People.

Krom sedmileté Eloise vychovává ještě čtrnáctiletou Sam a třináctiletou Lolu, které má s exmanželem Sheenem. Adoptované dceři chybí část osmého chromozómu.

„Každé dítě je jiné. Ale člověk se o své děti stará, ať už jsou jakékoli. Nevím, jestli Eloise bude někdy mluvit jako typické dítě. Ale jako rodič pro ni člověk chce to nejlepší, a tak se snaží,“ dodala Richards.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související