Otec Meghan Markle zveřejnil výbušný dopis od své dcery

Velikost textu: AAA

12. 2. 2019

Velmi intenzivní emoce ventilovala Meghan Markle v dopise adresovaném vlastnímu otci Thomasovi. Vévodkyně ze Sussexu ho výbušným tónem žádá, aby přestal využívat její popularity a manželství s princem Harrym k obohacování se prodejem informací bulváru. Thomas na to teď zareagoval tím, že její dopis poskytl médiím.

Pětistránkový dopis psaný rukou čtyřiasedmdesátiletý Američan prý přelouskal s bušením srdce. „To není ta dívka, kterou znám. To není její způsob vyjadřování. Tento dopis je chladný. Když ho podepsala jen jako Meg, člověk to čte na konci a má pocit, že mi tím dala poslední sbohem,“ svěřil Markle v rozhovoru pro deník The Mail.

„Tati, s těžkým srdcem píšu tento dopis, nechápajíc, proč ses rozhodl vydat touto cestou a přehlížet bolest, kterou způsobuješ. Tvé činy rozbily mé srdce na milion dílků, nejen proto, že jsi vytvořil takovou zbytečnou a neoprávněnou bolest, ale rozhodnutím, že nebudeš říkat pravdu, když tě jako loutku do toho vtáhli. To je něco, co nikdy nepochopím. Řekl jsi tisku, že jsi mi volal, abys mi řekl, že nepřijdeš na svatbu, to se ale nestalo, protože jsi mi nezavolal. Prohlásil jsi, že jsem ti nikdy nepomohla finančně a že jsi mě ani nikdy o pomoc nepožádal, což je také nepravdivé, poslal jsi mi email minulý říjen, v němž jsi psal: ‚Pokud bych byl příliš na tobě finančně závislý, omlouvám se, ale prosím, mohla bys mi pomoct ještě víc, ne protože je to trumf za mou oddanost.‘ Pokud mě miluješ, což jsi řekl tisku, prosím, nechej toho. Já jsem tě vždy milovala, chránila a bránila, nabízela jakoukoli finanční podporu, obávala se o tvé zdraví… a vždy se ptala, jak mohu pomoci. Takže týden před svatbou se dozvědět z bulváru, že jsi měl infarkt, bylo hrozivé. Volala jsem a psala zprávy… Prosila, abys přijal pomoc, poslali jsme někoho k tobě domů… a místo toho, abys mluvil se mnou a přijal tuto či jinou pomoc, přestal jsi zvedat telefon a raději mluvil jen s bulvárem. Pokud mě miluješ, jak jsi řekl tisku, prosím, přestaň s tím. Prosím, dovol nám žít naše životy v míru. Prosím, přestaň lhát, prosím, přestaň vytvářet tolik bolesti, prosím, přestaň těžit z mého vztahu s manželem… Naléhám na tebe, abys přestal číst bulvár. Denně utvrzuješ a podporuješ lži, které o mně píšou, zvláště ty vytvořené tvou další dcerou, kterou sotva znám. Z nějakého důvodu pořád tvoříš tyto příběhy, vyrábíš tyto fiktivní povídačky a noříš se stále hlouběji do této sítě, kterou sis utkal. Sleduješ mě, jak tiše trpím kvůli zlým lžím tvé dcery, jak se rozpadám… Slyšet to, jak útočíš na Harryho v tisku, který je k tobě jen trpělivý, vlídný a chápavý, je možná nejbolestivější ze všeho… Jediné, co mi pomáhá v noci klidně spát, je víra a vědomí, že lež nikdy není věčná. Věřila jsem ti, důvěřovala a řekla ti, že tě miluju. Nesnažil ses mě kontaktovat od našeho svatebního týdne, a zatímco jsi tvrdil, že mě nemůžeš nijak kontaktovat, mám pořád stejné telefonní číslo. Ty to víš. Žádné zprávy, žádný nepřijatý hovor, žádná jiná snaha od tebe, jen další rozhovory, za které ti zaplatili, a říkáš škodlivé a bolestivé věci, které nejsou pravda,“ napsala Meghan v dopise adresovaném otci v srpnu 2018.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související