Princ Philip se dobrovolně vzdal řidičského oprávnění

Velikost textu: AAA

13. 2. 2019

Královna Alžběta II. přesvědčila svého manžela prince Philipa, aby v sedmadevadesáti přestal usedat za volant. Jeho nedávná nehoda, z níž vyvázl bez zranění, ale způsobil újmu na zdraví jiné ženě, byla silným trumfem při přesvědčování. Vévoda z Edinburghu se teď sám řidičáku vzdal.

K tomuto gestu byl ale víceméně donucen. Za své mnohaleté služby státu ho samozřejmě policie nehodlala ponižovat úřední konfiskací licence, tak mu bylo doporučeno, aby to důstojně udělal sám s předstihem. Podle vyšetřovatelů je ale jasné, že už není k řízení způsobilý.

Philip havaroval 17. ledna, když nedal přednost na křižovatce, při vjíždění z vedlejší silnice na hlavní, po níž jela Emma Fairweather. Princ byl oslněn zapadajícím sluncem a vůz vůbec neviděl. Fairweatherová skončila se zlomeným zápěstím.

Osm dní trvalo, než se princ osobně řidičce omluvil. A ta mezitím v bulváru případ notně rozmazala s tím, že bude mít trvalé zdravotní následky a že je princ bezcitný.

„Moc rád bych vám dal vědět, jak velice líto je mi mého zavinění nehody na křižovatce u Babingley. Byl jsem poněkud otřesen po té nehodě, ale velmi se mi ulevilo, že se nikdo nezranil vážně. Jak se začal srocovat dav, policisté mi poradili, abych se vrátil do Sandringhamu. Poté jsem se dozvěděl, že máte zlomenou ruku. Je mi hluboce líto vaše zranění. Přeji vám rychlé zotavení z této velmi stresující zkušenosti,“ napsal Philip v listu adresovaném Fairweather.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související