Jude Law nehraje Captaina Marvela, ale jeho protivníka Yon-Rogga

Velikost textu: AAA

19. 2. 2019

Společnost Marvel pro roli jednoho ze svých superhrdinů získal Juda Lawa. Britský idol však točil v přísném utajení. V premiéře plánované na 8. března má fanoušky komiksů Marvel překvapit. Spekulovalo se o tom, že dostal roli samotného Captaina Marvela, ale podle nejnovějších zdrojů je to spíš jeho protivník, zloduch Yon-Rogg.

Yon-Rogg patří k vesmírné rase válečníků známých jako Kreeové. Fyzicky připomínají lidi, svou tělesnou konstitucí, ale mají modrou kůži. Mají větší sílu než člověk, ale k dýchání vyžadují vyšší koncentraci dusíku v atmosféře, což odpovídá jejich domovské planetě Hala. Ta má prý také vyšší gravitaci, takže na Zemi mají ještě větší rychlost a sílu. Nevýhodou jsou pro ně pouze horší podmínky pro dýchání na Zemi.

Yon-Rogg je v komiksech Marvel velitelem rakety Helion, která je vyslána na Zemi, aby zničila nenáviděného příslušníka jeho rasy siláka Mar-Vella (Captain Marvel), který byl druhotně obdařen supersilami a jmenován „Ochráncem vesmíru“.

Captain Marvel je zamilovaný do Carol Danvers, která stejně jako on patří na stranu „dobra“ a bojuje proti zákeřným Skrullům – plazím humanoidům ze skupiny tzv. měnavců.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související