Gwyneth Paltrow: Psychedelické drogy jsou trendem budoucnosti

Velikost textu: AAA

8. 3. 2019

Herečka Gwyneth Paltrow si všimla, že psychiatři a neurologové věnují posledních deset let zvýšenou pozornost psychedelickým drogám. LSD, ketamin či psylocybin se totiž jeví jako možné léky na deprese a závislosti. Působí rychle a jsou velmi účinné. A protože se Gwyneth se svým lifestylovým magazínem Goop před lety sama nominovala do role věštkyně trendů, rozhodla se pohovořit na téma psychedelické drogy. Ačkoli je prý nikdy sama neužila, bude jejich konzumace v budoucnosti daleko běžnější.

Lidé totiž podle Gwyneth touží po bližším spojení s vesmírnou podstatou. A tyto drogy jim to umožňují.

„Myslím, že to, jak psychedelické drogy ovlivňují zdraví a mentální zdraví a závislosti, bude časem hlavní proud. Chci říct, nelze popřít, že existuje vztah mezi stavem po jejich požití a propojením s něčím jiným univerzálním kosmickým,“ svěřila Gwyneth deníku New York Times.

Na přímou otázku, zda má s psychedeliky zkušenosti, odpověděla: „Nikdy jsem je nezkusila. Děsím se toho.

Paltrow naprosto ztratila smysl pro realitu a vnímá se jako světová guru. Józe se začala věnovat teprve před deseti roky, ale dnes má pocit, že nebýt jí, necvičí ji nikdo.

„Šla jsem na hodinu jógy v Los Angeles a dvaadvacetiletá dívka na recepci se ptá, už jste jógu někdy cvičila? Tak jsem se otočila na kamarádku a říkám, ona má tu práci jen proto, že já jsem jógu začala cvičit,“ tvrdila Paltrow deníku New York Times.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související