Syn Liz Hurley může zapomenout na milionové dědictví po dědovi

Velikost textu: AAA

11. 3. 2019

Modelka Liz Hurley si libovala, jak dobře zajistila svého syna Damiana, když si ho pořídila s dolarovým multimilionářem Stevem Bingem. Jenže ten zřejmě synovi nebude moct odkázat ani vindru. Prý proto, že je to nemanželský. Damian tak musí spoléhat jen na svou slavnou, leč výrazně chudší matku. Na Stevův majetek nemůže pomýšlet ani jeho další nemanželský potomek, dcera Kira.

Proti tomu, aby Damian zdědil jakoukoli část majetku, ostře vystupuje jeho děda Peter Bing. Ten totiž tvrdí, že jako nemanželský syn není právoplatný příbuzný a nemá na majetek nárok. Bing starší tvrdí, že jeho syn Steve se s Damianem nikdy nestýkal.

„Má vnoučata musejí být vychovávána jako součást naší rodiny, aby mohla požívat finance z našeho fondu stanoveného roku 1980… Majetek nebude odkázán jakékoli osobě počaté mimo manželství, která navíc nežila podstatnou část života jako člen naší domácnosti,“ uvádí v dokumentech Peter Bing, v nichž soud v Los Angeles žádá o vydědění Damiana Hurleyho i Kiru Kerkorianovou.

O majetek svého otce se začala v posledních měsících zajímat právě především Kira, kterou má Steve Bing s bývalou milenkou Lisou Bonder. Její děda Peter ale nechce o dědictví slyšet.

„Nikdy jsem se s Damianem ani Kirou nepotkal a ani jeden z nich nebyl vychováván jako součást Stephenovy rodiny. Vím jistě, že ani jeden z nich nežil se Stephenem jako malé dítě a jako řádný člen naší domácnosti. Pokud dobře vím, Stephen se nikdy nepotkal s Damianem, potkal se jen s Kirou, ale až byla dospělá. Bez ohledu na to zda, kdy a pokud se Stephen potkal nebo měl vztah s Damianem či Kirou, když byly malé děti, protože nikdo z nich jím nebyl vychováván během zásadních utvářejících let, nepovažuji je tudíž za svá vnoučata. I když si Stephen vytváří vztah s Damianem nyní, nepovažuji ho za své vnouče, protože se blíží dospělosti,“ prohlásil dále Peter Bing.

Třiapadesátiletá Hurley se s Bingem potkala v roce 2001. Během krátkého poměru otěhotněla a v roce 2002 porodila Damiana. Bing otcovství dlouho odmítal, Hurley si u soudu vynutila test rodičovství a prokázala, že je biologickým otcem, takže jí pak vyplácel alimenty.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související