Tvůrci seriálu The Crown hledají „extrémně talentovanou“ představitelku princezny Diany

Velikost textu: AAA

13. 3. 2019

Extrémně talentovanou a všestrannou herečku ve věku kolem dvaceti let hledají tvůrci velmi úspěšného seriálu The Crown. Ten líčí život britské královny Alžběty II. od jejího dětství po současnost. Tedy zatím se produkce chystá na čtvrtou řadu seriálu, která má zachytit osmdesátá léta, během nichž se stala manželkou prince Charlese lady Diana Spencer. Jenže tvůrci ještě nemají představitelku princezny, která v soukromí byla osamělá a sebepoškozovala se, ale na veřejnosti vystupovala jako zářivý drahokam.

„Potřebujeme fascinující novou mladou hvězdu s výjimečným rozsahem. Musí zahrát okouzlující komičku, flirtující a společenskou exhibicionistku na světové scéně, která je zoufalou a osamělou sebepoškozující se bytostí na nejhlubším dně, musí mít takovou psychologickou intenzitu jako Mia Farrow ve filmu Rosemary má děťátko,“ uvedl tvůrce seriálu Peter Morgan, bývalý zeť českého politika Karla Schwarzenberga.

Morgan přitom nehodlá vytvořit líbivý obraz princezny Diany a britská královská rodina podle odborníků bude skřípat zuby.

„Peter se nehodlá držet zpět v tom, jak Diana ovlivnila královskou rodinu, nedržel se zpátky ani při práci na scénáři k filmu Královna. Zřejmě to opět dost rozvíří hladinu,“ uvedl zdroj blízký Morganovi v rozhovoru pro The Sun.

Roli britské královny Alžběty II. v této části série připadla Olivii Colman, která vystřídala mladší Claire Foy.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související