Představitel Hagrida z Harryho Pottera je upoután na vozík

Velikost textu: AAA

14. 3. 2019

Herec Robbie Coltrane nemůže chodit. Osmašedesátiletý představitel Rubea Hagrida z filmů o Harrym Potterovi se pohybuje pomocí vozíčku. Těžká osteoartritida mu znemožňuje postavit se a chodit. Pomoci by mohla operace kolenních kloubů, kterou podstoupí během letoška.

Coltrane přijel na vozíčku také v pondělí 11. března večer do londýnského hotelu St Pancras Renaissance, aby tam slavnostně oznámil otevření motodráhy Hagridových kouzelných příšer v zábavním parku Universal Orlando na Floridě.

„Robbie trpí chronickou bolestí řadu let, jeho kolena se rozpadají. Není schopen chodit bez asistence a zatím se musí pohybovat na vozíčku, než podstoupí operaci kolenních kloubů v Americe. V pondělí ho na akci i z akce přivezli na vozíčku, což šokovalo řadu fanoušků Harryho Pottera, kteří ho znají jako silného a vysokého Hagrida. Je to pro něj velmi frustrující, ale doufá, že po operaci se zase postaví,“ cituje deník The Sun.

Coltrane od roku 2014 musel při chůzi spoléhat na hůlku. Ale artritida kolenních kloubů tak pokročila, že už není schopen vůbec stát a chodit.

„Celý den trpím chronickou bolestí. Provedli mi průzkumnou operaci a zjistili, že nemám v levém koleni už žádnou chrupavku. Je zcela rozložená. Řekli mi, že mám osteoartritidu. Lidé se asi diví, proč tak pajdám, a to je ten důvod,“ přiznal před časem herec, jenž musí na nařízení lékařů také výrazně zhubnout.

Robbie má 1,85 metru na výšku, váha 128 kilogramů je podle lékařů příliš a ideálně by měl mít o čtyřicet kilo méně.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související