Britská královna potvrdila rozkol mezi Williamem a Harrym!

Velikost textu: AAA

18. 3. 2019

Britská královna Alžběta II. se nesnaží vyžehlit rozkol mezi bratry Williamem a Harrym, ale řeší neshody mezi rodinami obou sourozenců oficiálním rozdělením jejich společného dvora. Zatímco William a Catherine, kteří se jednou stanou britským králem a královnou, zůstanou v Kensingtonském paláci, Harryho a Meghanina kancelář vznikne nově v paláci Buckinghamském. Povede ji bývalá poradkyně Hillary Clinton.

Harry a Meghan se z Kensingtonu odstěhují do Windsoru a jejich oficiální kancelář se přesune z Kensingtonského paláce do Buckinghamského. Budou tak mít vlastní tým asistentů, expertů a tiskových mluvčí, který bude zcela nezávislý na Williamově týmu z Kensingtonského paláce.

Dosud fungovaly oficiálně tři kanceláře. Královna a její manžel vévoda z Edinburghu měli svou v Buckinghamském paláci. Princ Charles s manželkou Camillou jako následník trůnu měli svůj úřad v Clarence House. A konečně princové William a Harry v Kensingtonském paláci.

„Královna souhlasila s vytvořením nové domácnosti pro vévodu a vévodkyni ze Sussexu po jejich květnové svatbě. Domácnost, která byla vytvořena za podpory královny a prince z Walesu, začne plně fungovat na jaře. Tento dlouho plánovaný krok zajistí trvalou podporu pro oficiální aktivity vévody a vévodkyně poté, co založí svou rodinu a přestěhují se do Frogmore Cottage,“ uvedl mluvčí z Buckinghamského paláce.

Harry a Meghan si do svých služeb najali Saru Latham, která vedla předvolební kampaň Hillary Clinton. Latham bude přímo podřízená tiskovému šéfovi britské královny Donalu McCabeovi.

Šéf komunikace a tisku z Kensingtonského paláce Jason Knauf bude nadále pracovat pro vévodu a vévodkyni z Cambridge, ale už jako jejich nejvyšší poradce. Jeho práci tiskového šéfa převezme Christian Jones.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související