Princ Harry půjde na rodičovskou dovolenou

Velikost textu: AAA

19. 3. 2019

Princ Harry se rozhodl, že využije nároku na plnou rodičovskou dovolenou. Až vévodkyně ze Sussexu porodí jeho prvorozeného potomka, zmizí z očí veřejnosti a přestane pracovat. Ovšem pro Čechy možná bude šokující, jak dlouho taková rodičovská dovolená v rámci britské královské rodiny trvá. Pouhé dva týdny.

Harry chce být po čtrnáct dní od rána do večera po boku své manželky a pomáhat jí se vším.

„Nepotřebuje si brát žádnou rodičovskou dovolenou, protože nepracuje tak, jako většina běžných lidí, ale má pocit, že když si ji oficiálně vezme, bude velmi moderní táta,“ svěřil deníku Express Harryho kamarád.

Meghan se minulý týden rozloučila s veřejností, která ji teď po několik týdnů do porodu vůbec neuvidí. Poprvé se ukáže médiím a gratulantům, až bude odcházet z porodnice. Pak ale bude několik měsíců doma, než se zase vrátí k vykonávání svých povinností při reprezentaci státu.

Harry už čtyři roky nepobírá žádnou mzdu, po odchodu z armády se věnuje pouze reprezentaci státu, což financuje královna z příjmů ze státní pokladny.

Meghan rodí poprvé v sedmatřiceti letech, takže se očekává, že dítě přijde na svět před přirozeným termínem. U rodiček starších pětatřiceti let je totiž předčasný porod běžný. Přenášejí naopak vzácněji.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související