Harry dostal výrazně přes prsty od královny i prince Charlese

Velikost textu: AAA

20. 3. 2019

Velmi vážnou a dost nepříjemnou rozmluvu s královnou Alžbětou II. a princem z Walesu musel podstoupit princ Harry. Ten je pod silným vlivem své manželky Meghan, která se snaží do britské královské rodiny tahat manýry hollywoodských celebrit. Harryho přesvědčovala, aby přiměl královnu k tomu, že si vytvoří vlastní dvůr, který bude nezávislý na Buckinghamském paláci a v jeho rámci si vytvoří jakousi značku Sussexovi. Jenže královna Harrymu připomněla, že je součástí velké firmy a žádné podniky na vlastní pěst trpěny nebudou. Ačkoli mu povolila oddělení se od bratra Williama a jeho dvora v Kensingtonském paláci, donutila ho stát se součástí dvora Buckinghamského paláce.

Harry tak z jednání s královnou a otcem Charlesem, který po Alžbětě usedne na trůn a zcela souhlasí s její vizí, odcházel jak spráskaný pes. Dostal přes prsty a bylo mu důrazně připomenuto, že je jen pěšákem, který v rámci královské rodiny reprezentuje stát a podřizuje tomu většinu svých osobních zájmů a ambicí, ale navíc to musel tlumočit své manželce Meghan, která prosazovala maximální svobodu v rámci rodiny.

„Chtěli, aby jejich domácnost byla zcela nezávislá na Buckinghamském paláci, ale bylo jim řečeno jasné ne. Existuje jasná instituční struktura, která nedovoluje takovou míru nezávislosti. Mají tak pocit, že je velmi dobré mít Sussexovy pod jurisdikcí Buckinghamského paláce, aby nemohli jednoduše odejít a dělat si, co chtějí,“ cituje zdroje z Buckinghamského paláce deník The Times.

Markle už osnovala plány, jak si vytvoří vlastní globální značku Sussex, v jejímž rámci budou s Harrym známí jako velcí filantropové a humanitární pracovníci. Touto cestou sice jít smějí, ale o všem bude zároveň rozhodovat a směr ovlivňovat kancelář královny v Buckinghamském paláci.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související