Victoria Beckham: V naší rodině řádí dyslexie jako zběsilá

Velikost textu: AAA

19. 3. 2019

Návrhářka Victoria Beckham od žádných svých dětí prý neočekává závratnou kariéru v oboru, který vyžaduje univerzitní vzdělání. Ačkoli se s manželem Davidem snaží rozvíjet talenty svých potomků, smířili se s tím, že v jejich rodině jako zběsilá řádí dyslexie. Tu prý mají děti po matce Victorii. A smířit se oba rodiče musejí také s tím, že zatímco David chtěl mít z chlapců fotbalisty a Victoria z jediné dcery módní ikonu, chlapci tíhnou víc k módě a showbyznysu a dcera naopak k fotbalu.

„Dyslexie v naší rodině nefunguje, ta ji doslova ovládá,“ svěřila Victoria v rozhovoru pro Financial Times.

Syny Brooklyna, Romea a Cruze prý od útlého dětství vodili na tréninky mladých talentů do klubu Arsenal. Jenže ani jednoho z chlapců to moc nebavilo. K velkému zármutku otce Davida.

Dvacetiletý Brooklyn daleko víc než ke sportu přičichl k fotografii a celebritám, šestnáctiletý Romeo se věnuje modelingu a sport ho sice chytl, ale touží být profesionálním tenistou, nikoli fotbalistou. Nejmladší ze synů, čtrnáctiletý Cruz chce být jako matka showman. A sedmiletá Harper, poslední potomek slavných manželů, zase vůbec nefandí matčině posedlosti módou. Je to spíš uličnice a divoška, která každou neděli hraje fotbal.

„Plánovali jsme, že budou fotbalisti, takže už jako děti jsme je zapsali do Arsenalu. A byli docela dobří. Brooklyn ale jako první řekl, že už nechce hrát. A pak se rozhodl Romeo, že to nechce taky. Pamatuji se, jak Romeo seděl ve vaně a byl naštvaný a říkal, nechci tátu zklamat. Tak jsem mu řekla, táta chce, abys byl šťastný. Tak teď hraje každý den tenis,“ dodala Beckham.

David přitom loni v květnu přiznal, že pro něj bylo hodně těžké, když si uvědomil, že v jeho stopách nepůjde ani jeden ze synů. A že si kluci nechtějí ani občas jen tak zakopat.

„Harper hraje fotbal každou neděli a miluje ho. Kluci nehrají fotbal vůbec, a to mi rve srdce. Mají talent, ale teď to baví už jen Harper. Já jsem velmi nadšený, když ji vidím hrát,“ přiznal Beckham.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související