Jacksonův producent videoklipů: Věřím dokumentu Leaving Neverland téměř každé slovo

Velikost textu: AAA

20. 3. 2019

Rakouský filmový režisér a producent Rudi Dolezal spolupracoval v devadesátých letech s Michaelem Jacksonem. Produkoval mu několik videoklipů a spolupracoval s ním na turné Dangerous. Jednašedesátiletý filmař nedávno zhlédl dokument Leaving Neverland a postavil se na stranu těch, kteří v Jacksonovi vidí zrůdného pedofila. Dokonce považuje dokument za „skvostnou práci“ a věří mu „téměř každé slovo“.

„Věřím tomu téměř každé slovo. Je to skvostná práce,“ svěřil Dolezal deníku New York Post.

V dokumentu Leaving Neverland, který odvysílaly Channel 4 a HBO, čtyřicetiletý James Safechuck a šestatřicetiletý Wade Robson vzpomínají na to, jak byli jako malí chlapci v přízni Michaela Jacksona. Ten je prý několik let pohlavně zneužíval.

„Pokud bude tímto legenda Michaela Jacksona zničena, pak jediná osoba zodpovědná za to, je Michael Jackson, nikdo jiný. Nikdo by Michaela nezastavil. Je těžké uvěřit, že je idol taková blamáž,“ míní Dolezal.

Dolezal má na kontě přes tisíc videoklipů, pět set hudebních dokumentů a stejný počet záznamů koncertů.

„Nikdy jsme ho nesměli natáčet, když zrovna nevystupoval. Když jsem se jeho asistentů zeptal, proč ho nesmíme natáčet jiné dny, odpověděl mi, že ty dny nemá nos. Potřeboval umělý nos, který mu nasazovali a zakrývali make-upem, což zabralo celé hodiny,“ přiznal Dolezal.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související