R. Kellyho žaluje ze znásilnění kadeřnice Lanita Carter

Velikost textu: AAA

29. 3. 2019

R. Kelly čelí od počátku roku žalobě čtyř žen, které ho obviňují ze znásilnění. Žalující se přitom rozhodly zvolit možnost zůstat v anonymitě. Jedna z nich, kadeřnice Lanita Carterke, se ale na konci března rozhodla z anonymity vystoupit. Protože prý nemá co skrývat a nemá se za co stydět.

„Už se za svou minulost nadále nestydím,“ oznámila Carter, když zdůvodnila, proč svou anonymitu odvolala a u soudu bude tedy R. Kellymu čelit pod svým občanským jménem.

Lanita tvrdí, že ji šokovalo, kolik lidí začalo R. Kellyho obhajovat. Proto se prý rozhodla vystoupit z anonymity a otevřeně hovořit o tom, co s hudebníkem zažila.

„Je to obrovská úleva. Nosím to v sobě od roku 2003. Musela jsem teď ale sedět v autobuse veřejné dopravy a sledovat veřejnost, jak se o tom baví. Slyšeli jste, co provedli R. Kellymu? Měli by ho nechat na pokoji. A to jsem už nemohla vydržet. Došlo mi, že už nechci být tou obětí. Nechci být součástí toho. Dnes říkám, už dost. Můžete mluvit o mně. Nemusí se vám líbit, co říkám o vašem oblíbeném zpěvákovi. Ale tohle je můj život… Tohle je má pravda. To je to, co mám,“ prohlásila Carter v rozhovoru pro This Morning ve čtvrtek 28. března ráno.

„Když zítra umřu, budu vědět, že jsem mluvila pravdu. Vím, že chci být nejlepším člověkem, jakým být dokážu, také vím, že chci lidem pomáhat. Když jste nikdo a chcete říkat pravdu, je to dost těžké, pokud se to týká celebrity. Není to snadné. Nebylo by to takové, kdyby nebyl slavný. Je to totiž desetkrát těžší,“ míní Carter.

Podle vyšetřovatelů Carter jako důkaz předložila své tílko poskvrněné zpěvákovým spermatem. DNA test prokázal, že sperma patří R. Kellymu. To zatím ale dokazuje jediné, že s Lanitou měl sex. Dokázat, či naopak vyvrátit, že ji i znásilnil, musí další vyšetřování a soudní proces.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související