Svět modelingu aneb Jak se dostat na přehlídková mola

Velikost textu: AAA

10. 8. 2015

Toužíte po úspěšné kariéře modelky? Je vaším vzorem Karolina Kurková, Petra Němcová nebo Claudia Schiffer? Pak je nejvyšší čas začít něco pro to dělat. Cesta ke slávě a úspěchu do světa modelingu není totiž žádnou procházkou růžovým sadem.

Stát se modelkou je celkem dřina. Nejenže se musíte prodrat mezi velkou konkurencí na přehlídková mola, ale zároveň dokázat, že na to máte, a udržet se tam. Víte, jak na to?

Dejte o sobě vědět

Chcete-li se stát modelkou, je nutné dát o sobě vědět. Vhodné je chodit na castingy a účastnit se modelingových soutěží a krajských soutěží krásy. Zaregistrujte se na speciálních internetových stránkách pro začínající modelky, kde si vytvořte svůj profil s fotografiemi. Nikdy nevíte, který fotograf či modelingový scout si vás na internetu může vyhlédnout.

Další možností, jak dát o sobě vědět, je zbavit se ostychu a zajít se podívat přímo do agentur. Ovšem pamatujte, že po vás budou chtít vidět váš book. Proto myslíte-li to s modelingem opravdu vážně, zvažte investici do profesionálních fotografií.

Pracujte na své postavě

Zapomeňte na zaryté pravidlo 90-60-90 a raději se zaměřte na svou postavu jako celek. Postava by měla být symetrická a nemělo by jí hyzdit žádné tetování či piercing. Pravidelně na své postavě pracujte, cvičte a hydratujte ji.

Většina modelingových agentur nelimituje žádnými hranicemi. Míry, BMI či váha tak není striktně stanovena. Ovšem přes co vlak nejede, je výška. Minimální výška modelky se liší dle jednotlivých agentur. Máte-li však méně než 170 cm, pak vás nejspíš kariéra modelky nečeká. Ideální výška je 177 cm.

Nezapomínejte na „hezkou“ tvářičku

Stejně jako je důležitá postava, stejně tak je i neméně důležitá hezká tvář. Jenže není tvář jako tvář. Tvář modelky musí vyzařovat jisté charisma, odlišnost a jedinečnost. Na mole většinou nepotkáte roztomilé modelky s tvářičkou jako panenka.

Vězte proto, že větší nos, malá pusa či vysoké čelo nejsou překážkami vstupu do světa modelingu. Naopak pokud se pyšníte „znaménkem“, které vás odlišuje, máte o to větší šanci, že si vás modelingový scout všimne.

Zdokonalujte se v jazycích

Ač mnozí považují modelky za hloupá ramínka na šaty, brzy zjistíte, že tomu tak není. Modelky cestují po celém světě, a tak je znalost minimálně jednoho světového jazyka nutností.

Často cestují samy, a proto je zapotřebí stále pracovat na své psychice, průbojnosti a komunikačních dovednostech. Nutné je se zbavit i nervozity a ostychu. Ano, zdravá tréma je sice v pořádku, ovšem modelku třepající se na mole strachy nikdo vidět nechce.

Malý tip na závěr: rozhovor s českou modelkou.

Zdroje: Witt-international a Elle

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související