Gisele Bündchen: Medituji v taxíku v zácpě

Velikost textu: AAA

17. 5. 2017

Supermodelka Gisele Bündchen se odmítá vztekat, když uvízne v zácpě v taxíku na cestách New Yorkem. Už dávno jí to kortizol v krvi nezvedá, naopak jeho hladinu tlumí na minimum meditací. Těm se věnuje nejlépe placená modelka planety od mládí. A právě čas v taxíku je ideální v nabitém pracovním dni k trávení hlubokým dýcháním a soustředěním se na tady a teď.

„Vzadu na sedadle v taxíku se to jeví jako dost neobvyklé místo pro meditaci, ale sedět v zácpě, když spěcháte po městě, je ideální čas na soustředění se na sebe, protože tím se ta cesta stane mnohem příjemnější,“ tvrdila Gisele na předávání cen Nadace Davida Lynche.

Meditaci se matka čtyřleté Vivien a sedmiletého Benjamina věnuje už přes deset let.

„Na meditaci je dobré to, že ji můžete dělat kdekoli. A já to dělám kdekoli. V letadle, v taxíku, v křesle u kadeřníka, protože v mém oboru mi někdy dělají make-up celé hodiny, ale taky medituji v posteli, v přírodě, kdekoli. Vše, co potřebujete, je dvacet minut. I v mém nabitém programu si najdu dvacet minut. Pro mě je ideální časné ráno, než vstanou děti. Energie je tehdy velmi klidná,“ svěřila Gisele magazínu Vogue.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související