Miranda Kerr léčí akné olejem

Velikost textu: AAA

10. 8. 2017

Většina projevů akné souvisí s nadměrnou aktivitou mazových žláz v pleti. Ty produkují příliš mnoho tuku, který napadají bakterie a vyvolávají zánětlivé vřídky. Dermatologové tak většinou radí, aby postižení pleť sice extrémně nepřesušovali a nepodporovali tak produkci mazu, ale aby se také vyhnuli výrazně mastným krémům. Jenže supermodelka Miranda Kerrová s tím nesouhlasí. Ona akné léčí olejem.

Tedy směsí tuků, které si aplikuje na pečlivě vyčištěnou pleť. Protože musí kvůli práci na svůj obličej plácat tuny make-upu, často se jí ucpou póry a zanítí. S akné pak bojuje pomocí oleje, který prodává pod svou vlastní značkou Kora.

„Pokud mi propukne akné na obličeji, snažím se vyrovnat pH pleti mým olejem Noni Glow. Zjistila jsem, že to opravdu pomáhá, stačí to přes noc. Dávám si ho na pleť po vyčištění, napaření, odstranění starých buněk a zvlhčení. Používám také každý druhý večer krém na odstranění starých buněk,“ přiznala Miranda v rozhovoru pro Teen Vogue.

Ačkoli se aplikace oleje na aknózní pleť jeví jako nonsens, i sami dermatologové přiznávají, že daleko zhoubnější je vysušování pleti. Ta totiž začne produkovat o to víc mazu a tím i zánětlivých ložisek.

„Všimla jsem si, že spousta klientů v Americe se bojí olejů, ale jsou skvělým zdrojem mnoha vitaminů,“ dodala bývalá manželka Orlanda Blooma.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související