Sexy albín šikanovaný spolužáky je modelem. Dostal se i na stránky slavného magazínu

Velikost textu: AAA

12. 2. 2018

Dvaadvacetiletý Leo Jonah měl těžké dětství a dospívání. Sice mu nikdo neusiloval o život a nechtěl použít jeho tělesné části k magickým rituálům, jak se tomu děje v Africe, ale pro jeho albinismus děti pochopení neměly. Jinakost ho vyloučila z kolektivu a psychicky dost trpěl. Sebevědomí získal až ve chvíli, kdy mu nabídli práci modela. A dnes se Leo může pochlubit fotkami v magazínu Vogue.

Kdyby v Leově genomu nebyla přítomna unikátní mutace, je průměrným černochem. Ale jeho pleť je bílá jako papír, na slunci zrudne a hned se spálí a husté kudrnaté vlasy má žluté jako běžný Skandinávec. Dvaadvacetiletý Londýňan od dětství trpěl šikanou.

„Nemohl jsem jít ani nakoupit do obchodu, abych se nepopral. Každičký den jsem se musel bít,“ vzpomíná Leo v rozhovoru pro The Mail.

Lovci modelů si všimli jeho výjimečných rysů a barvy pleti i vlasů. Leo má dokonale vyrýsovanou postavu s osvalením anatomického atlasu. Pro módní fotky je ideální.

„Když dospíváte, všichni se snaží někam zapadnout. A přirozeně já nemohl. I když jsem se snažil, tak to nešlo,“ vysvětloval dále v rozhovoru Leo, jehož rodina trpí albinismem mnoho let. Když se totiž narodila jeho třetí, nejmladší sestra opět jako albín, začali se o případ zajímat média. To situaci v oblasti, kde rodina žila, jen zhoršilo.

„Dnes už můžu hrdě říct, že bych na svém vzhledu nechtěl změnit nic. Také díky mámě, která nás vždy dokázala podporovat,“ dodává Leo, který má za sebou módní přehlídky na Londýnském týdnu módy a fotky v magazínech Vogue Russia či Hunger.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související