Britská modelka Twiggy: Stárnu ráda a se ctí nosím oblečení „pro mladé“

Velikost textu: AAA

12. 3. 2018

Britské modelce Twiggy přičítají na vrub to, že jsou dnes všechny modelky extrémně štíhlé. Když se totiž v šedesátých letech zjevila v Londýně na přehlídce, vynikala mezi ostatními – poměrně tělnatými – kráskami extrémně štíhlou figurou. Ta ji proslavila a pomohla jí také k velké kariéře před filmovou kamerou a na divadle. Symbol štíhlosti a mladistvosti oslaví letos devětašedesátku. Se stárnutím prý ale nemá žádné problémy.

„Není žádný důvod cítit se kvůli tomu naštvaná. Byla by to ztráta energie a je to kontraproduktivní. Nemůžete s tím udělat nic, takže můžete maximálně oslavovat svůj věk. Být pozitivní a říkat si, mám štěstí, že jsem tady a mám tak úžasnou rodinu,“ věří londýnská rodačka.

Twiggy, vlastním jménem Lesley Lawson, se celý život drží jednoho stylu, který nezmění ani v seniorském období. A svůj postoj zastávala také při navrhování oblečení pro Marks and Spencer.

„Mou filosofií od počátku bylo, že nenavrhuji oblečení pro ženy po šedesátce, navrhuji pro všechny ženy. Nikdy jsem se nedržela omezení módního světa a nenávidím, když vám lidé říkají, co byste měli nebo neměli nosit v určitém věku,“ uvedla Twiggy.

Devětatřicetiletá dcera Carly je prý spíš její kamarádkou.

„Carly je o třicet let mladší než já a stejně nosíme stejné džínsy, tílka a sáčka,“ dodala Twiggy v interview pro časopis Hello!.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související