Bývalá Miss Moskva se stala malajskou královnou

Velikost textu: AAA

28. 11. 2018

Bývalá Miss Moskva Oksana Vojvodinova se stala malajskou královnou. Pětadvacetiletá kráska konvertovala k islámu a provdala se za devětačtyřicetiletého sultána Muhammada V. Kelantanského, který je králem Malajsie. Svatba přitom proběhla v Moskvě podle islámské tradice.

Sultán Muhammad V. sedí na malajském trůnu od roku 2016, kdy vzešel jako vítěz voleb.

Na svatbu přišel sultán v tradičním malajském úboru, zatímco nevěsta měla bílé svatební šaty odpovídající západní kultuře. Svatba ale byla bez alkoholu a veškeré jídlo bylo halal.

„Když jsem chodila do školy, byla jsem spíš pěkný rošťák. Měla jsem ráda skejťáky, cyklisty, bikery, kluky, kteří často soupeřili… Myslím, že muž musí být hlavou rodiny a samozřejmě nesmí vydělávat méně než žena,“ prohlásila Vojvodinová po svém zvolení Miss Moskvou 2015. Ve svém manželovi má rozhodně muže, jehož příjmy a jmění mnohonásobně překračují ty její.

Oksana zvítězila s mírami 84-58-89. Pochází z Rostova na Donu z rodiny ortopeda Andreje Gorbatenka, ale o svém životě médiím svěřila jen velmi málo.

„Byla jsem nejvyšší holka ze třídy a také nejštíhlejší, docela jsem se tím trápila. Až na univerzitě jsem si uvědomila, že je to má silná stránka. Mladí kluci mi začali věnovat pozornost a já si uvědomila, že se na mě dívají víc než na tlusté a malé holky,“ prohlásila Vojvodinova po převzetí korunky Miss Moskva 2015.

Sultán Muhammad V. vystudoval na Oxfordské univerzitě. Poté chodil na European Business School v Londýně.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související