Kylie Jenner se v jednadvaceti stala dolarovou miliardářkou, porazila i Zuckerberga

Velikost textu: AAA

7. 3. 2019

Modelka Kylie Jenner je nejmladší dolarovou miliardářkou, která majetek nezdědila po předcích. Americká hvězda před čtyřmi roky jako sedmnáctiletá dívka založila vlastní značku kosmetiky Kylie Cosmetics a podle odborníků samotná značka má hodnotu 900 milionů dolarů. Tím, že se miliardářkou stala v jednadvaceti, porazila i dosavadního držitele rekordu Marka Zuckerberga.

„Neočekávala jsem vlastně nic. Nepředvídala jsem žádnou budoucnost. Ale mám z toho opravdu skvělý pocit. Je to pěkné poplácání po ramenou,“ přiznala magazínu Forbes.

Většina marketingu probíhá prostřednictvím sociálních sítí, které se jeví jako nejúčinnější komerční zbraň při útoku na mladou kupní sílu.

Značku Kylie Cosmetics sleduje na Instagramu, Facebooku a Twitteru 175 milionů uživatelů.

„Je to síla sociálních sítí,“ přiznává Jennerová, která začínala podnikat s velkou základnou sledujících. Jako modelku ji sledovaly miliony uživatelů Instagramu, což pak komerčně zúročila.

Jenner porazila Marka Zuckergberga, který se díky Facebooku stal miliardářem ve třiadvaceti letech.

Kylie vlastní celou společnost a zaměstnává jen sedm osob na plný a pět na částečný úvazek. Výrobu a balení kosmetiky obstarává externí společnost Seed Beauty.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související