Jak se mění Martin Dejdar v Ozzáka? Víme o něm vše!

Velikost textu: AAA

16. 12. 2008

Ozzák je svérázný rocker, který si v sitcomu Comeback získává stále víc fanoušků. Jak se ale rodí? Co této postavě říkají u Dejdarů doma? Přečtěte si rozhovor s Martinem a zjistíte nejen to.

Zatímco při sledování Comebacku řveme smíchy, jemu občas díky časnému vstávání a pracovnímu nasazení humor dochází. Představitel Ozzáka už dávno dobře ví, že natáčet legraci je pořádná fuška!

V sitcomu Comeback hrajete potřeštěného, postaršího rockera. Jak se v této roli cítíte? "Velmi dobře. Myslím, že se nám s maskérkou a režisérem podařilo minimálními prostředky vytvořit perfektní masku, která na obrazovce funguje. Pro mě to je radost, hodně se tím bavím."

Občas se říká, že prostřednictvím Comebacku vlastně podnikáte i svůj návrat na výsluní. Co vy na to? "Já tedy rozhodně nic nepodnikám a přiznám se, že moc nechápu, co tím přesně myslíte. Osobně nedokážu charakterizovat výsluní a stín. Jsou herci, kteří jsou ve stínu, ale přitom stále na výsluní. Asi myslíte být více a méně vidět v televizi. To máte tak. Když se třeba točí klasický seriál, tak se nějakou dobu natáčí, a to nejste vidět. Pak se vysílá a jste vidět. A potom se zase natáčí něco jiného, a nejste vidět. Potom vás nikdo nechce, a zase nejste vidět, a po letech vás chtějí všichni, a zase jste vidět, a… Takový je herecký život. Bohužel normálka."

Sitcom je v Čechách zcela nová herecká disciplína. Čím vás překvapil příjemně, a čím vám naopak „zatopil“? "Příjemně mě překvapil tím, že se povedl. Že se lidé baví, dívají se na něj a pro mnohé už je dokonce kultovní. Zatápí nám všem nečekanou dřinou, úmornými zkouškami, těžkým natáčením, nelidskými směnami a dost drsnými podmínkami při natáčení." Většina lidí vás namaskovaného vůbec nepoznala. Vaší ženě Daniele se to podařilo? "Věděla o tom a viděla fotky. Ale jsou lidé, kteří se mnou mluvili, pak jsem se vrátil za půl hodiny nalíčený a vůbec nevěděli, kdo jsem."

Na první pohled by se zdálo, že se za Ozzákem můžete úspěšně schovat. Nakolik je to reálné? "Myslíte jako herec, nebo jako člověk? Pro mě jako herce je to super, protože image Ozzáka mi vlastně dokonale vytvořila i charakter postavy. Ale pozor, také to nebylo hned. Trvalo to několik dní. Je to sice opačně, než nás učí velký Stanislavský, tedy že postavu máme vytvářet nejdřív „zevnitř“. Já začal tím zevnějškem, ale snad mi to projde. Tady se to povedlo." Jak se Ozzákova image líbí vašim dětem? "Matěj je v pohodě a Sára to neřeší vůbec. Ta stojí před obrazovkou, ťuká na mě prstem a s lišáckým usměvem se mě ptá, kdopak to asi je?"

tJak dlouho trvá maskérkám, než vás pro natáčení „vyrobí“? "Zpočátku to trvalo kolem tři čtvrtě hodiny, teď nám stačí i 20 minut." Divadla jste se nikdy nevzdal a v pražské Ypsilonce hrajete už jednadvacet let. V jakých představeních vás v současné době můžeme vidět? "Je to stále Praha stověžatá, Svatá rodina, Rusalka, Vinobraní a Vdovou proti své vůli."

Mimo jiné máte i lední show hokejového týmu HC Olymp, který vznikl díky televiznímu seriálu Poslední sezona. Kdo všechno se na ní podílí? "Kromě mě, který to má všechno nahrbu, a dobře mi tak, když jsem si to vymyslel, turné zajištuje Art for Comunication Group, manažerem je Roman Roun a jeho agentura, máme kustoda Láďu Jásama Kumštu, moderátora Petra Jančaříka, hostesky, stepařky, kouzelnice, kaskadéry a samozřejmě i profi trenéra Láďu Čiháka. A v mužstvu herce Jiřího Schmitzera, Pavla Nového, Honzu Révaie, Davida Suchařípu, Jirku Mádla, Matouše Rumla, Martina Davídka, Petra Formana, Pavla Vacka, hokejisty Dominika Haška, Jirku Hrdinu, Pavla Richtera, Davida Volka, Mariana Jelínka, sportovce Aleše Valentu, Štěpána Vojtěcha, Alana Babického a včera jsem oslovil Honzu Železného. Mužstvo doplnují barmani, manažeři, daňoví poradci, IT machři, zahradníci a studenti."

Hokej je vaší srdeční záležitostí a propadl mu i váš syn. Podporujete ho, nebo jste se mu to spíš snažil rozmluvit? "Jasně že ho podporuju. Jsem nesmírně rád, že má nějaký zájem a činnost. Myslím, že nejhorší je pro děti velké množství nevyužitého volného času." Nedávno jste narazil na lidskou nepoctivost při pořádání charitativní akce v Žilině. Setkáváte se někdy s tím, že se někdo snaží na charitě vydělat bokem? "S ničím takovým jsem se nesetkal. Dostal jsem od manažera informaci, že pojedeme hrát do Žiliny, a zanedlouho že tam hrát nepojedeme. Až později jsem se dozvěděl, že důvodem byly nějaké nepravosti slovenského organizátora. Víc o tom nevím, nikdy jsem ho neviděl ani s níkým nemluvil. Na to má mužstvo manažera."

Máte za sebou dlouhodobé problémy s kolenem. Nemusíte ho na ledě šetřit? "Ano, měl bych. Ale touha po hokeji je silnější a pomáhá mi překonávat i bolesti." Ve formě jste se vždycky udržoval sportem. Nemusel jste trochu ubrat plyn, nebo snad na některý z oblíbených sportů úplně zapomenout? "Loni jsem musel úplně vynechat lyžování, a to mě hodně mrzelo. Jsem zvědav, jak to bude letos. Ani fotbal jsem si nezahrál a oblíbeného tenisu jen pomálu." Momentálně patříte k nejzaměstnanějším českým hercům. Vídáme vás dvakrát týdně na obrazovce, a dokonce dovedete rok 2008 do velkého finále, protože budete moderovat Mejdan roku z Václaváku. Máte z toho trému? "Trému mám před každým vystoupením, před každým představením."

Diář máte nabitý od rána do večera. Nestěžuje si občas rodina, že pomalu ani neví, jak vypadáte? "Ano, stěžuje. A čím dál tím víc." Máte tříletou Sáru a jedenáctiletého Matěje. Plánujete ještě dalšího potomka? "Ne, neplánujeme. Aspoň si myslím. Tedy přesněji, já neplánuji." Kdo pomáhá vaší ženě Daniele s dětmi, když nejste doma? "Babička, dědeček, ale víceméně to zvládá sama." Máte nějaký tajný plán či velké přání do příštího roku? "Snad jen úplně nejbanálnější přání, která se nejhůř plní – zdraví, pohodu, klid, štěstí..." Co byste popřál do roku 2009 svým fanouškům a divákům? "A jejda.Vlastně to samé, a pokud jsou nějací moji fanouškové, tak ať v příštím roce mají hodně důvodů jimi zůstat."

Autor: Zuz, foto archiv

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Nejčtenější