Velký knižní čtvrtek počtvrté: Vyhrajte jednu z 12 knih!

Velký svátek knihomolů je zpět!

Jak se již stalo zvykem, proběhne i tento podzim akce Velký knižní čtvrtek, která si klade za cíl doporučit a představit čtenářům knihy, které by si rozhodně neměli nechat ujít. Společná akce knižního distributora Kosmas a významných českých nakladatelů tak přináší opět průřez knižním trhem s kvalitní literaturou nejen pro dospělé, ale i pro děti.

Jsme rádi, že jsme se s touto akcí trefili do přízně čtenářů, knihkupců i nakladatelů a doufám, že tomu tak bude i během letošního podzimu. Nabídka titulů je opravdu pestrá a věřím, že takto pomůžeme čtenářům se orientovat v široké nabídce, která hlavně na předvánočním knižním trhu panuje,“ říká zástupce distribuce Kosmas, Ctirad Fuchs.

Deset předních nakladatelů tak ve čtvrtek 10. 10. 2013 představí celkem dvanáct novinek.  Čtenáři se mohou těšit na nový román Khaleda Hosseiniho A hory odpověděly, příběh dvou sourozenců, kteří byli v dětství rozděleni a vyrůstají každý v jiné zemi a v jiných poměrech, na rozhovory Bohdana Slámy (tvůrce filmů Divoké včely, Štěstí, Venkovský učitel a Čtyři slunce) s fenomenálním režisérem Milošem Formanem o tom, co je vlastně podstatou scénáristy a režiséra v knize Povolání režisér, na netradiční verzi klasického díla Franze Kafky Zámek v podání Jaromíra 99 nebo knihu pro děti od Jamie Thomsona Temný pán, ověnčenou cenou Roalda Dahla za nejhumornější knihu roku 2012, příběh vládce Temnokraje, který je za trest vyhnán na planetku Země v podobě třináctiletého spratka. Nejen pro děti je i novinka Petra Nikla a Libuše Niklové Foukací povídky a samozřejmě se dostane i na kvalitní severskou detektivku od Thomase Engera Fantomová bolest nebo na vážnější tématiku – pravdivý příběh čtrnáctileté knihovnice z koncentračního tábora Osvětim - Březinka v knize Osvětimská knihovnice od španělského bestselleristy Antonia G. Iturbeho. 

Kolekce pokračuje Průvodcem protektorátní Prahou Jiřího Padevěta, knihou, která čtenáře zavede na tajemná místa konspiračních schůzek odbojářů, kanceláří krycích firem Sicherheitsdienstu i do bytů rodin podporovatelů parašutistů, připravujících atentát na Reinharda Heydricha, detektivním románem s thrillerovými prvky Pravda o případu Harryho Queberta od Joëla Dickera, který obdržel prestižní Hlavní cenu Francouzské akademie 2012, Goncourtovu cenu Goncourt des Lycéens 2012, dále novinkou autora bestselleru Skleněný pokoj Simona Mawera – Pád, nesmí chybět ani pořádná dávka humoru, který v této kolekci zastupuje Aristokratka ve varu Evžena Bočka, titul, který navazuje na autorovu předchozí knihu Poslední aristokratka, za kterou získal cenu Miloslava Švandrlíka za humoristickou knihu roku 2012 a nakonec je tady i něco pro všechny milovníky dobrého jídla - Vaříme s toskánským sluncem autorky Francis Mayesové, inspirované pobytem v jejím milovaném Toskánsku.

Jako i v předcházejících letech proběhnou v rámci Velkého knižního čtvrtku doprovodné akce v podobě autogramiád, autorských čtení apod. Jednotlivé akce budou upřesněny na webu.Velký knižní čtvrtek 10.10. 203 – kompletní seznam zařazených titulů:

Khaled Hosseini            A hory odpověděly (nakladatelství Argo)
Simon Mawer            Pád (nakladatelství Kniha Zlín)
Francis Mayesová        Vaříme s toskánským sluncem (nakladatelství Paseka)
Jiří Padevět            Průvodce protektorátní Prahou (nakladatelství Academia)
Antonio G. Iturbe        Osvětimská knihovnice (Akropolis)
Kafka, Jaromír 99        Zámek (nakladatelství Labyrint)
Bohdan Sláma a Miloš Forman    Povolání režisér (nakladatelství Prostor)
Jamie Thomson            Temný pán (nakladatelství Argo)
Thomas Enger            Fantomová bolest (nakladatelství MOBA)
Jöel Dickers            Pravda o případu Harryho Queberta (nakladatelství Argo)
Petr Nikl            Foukací povídky (nakladatelství Meander)
Evžen Boček            Aristokratka ve varu (nakladatelství Druhé město)

Více informací na www.velkyctvrtek.cz

Pro 10 z vás, kteří správně zodpoví soutěžní otázku, máme po jedné knize z akce Velký knižní čtvrtek!

Vyhrává 1., 50. 100., 150. atd. odpověď.
Soutěž probíhá od 1.
do 13. října 2013.
Pravidla soutěže najdete zde.

Soutěž již byla ukončena