Angelině Jolie v slzách: Smrt blízkého přítele

Velikost textu: AAA

14. 7. 2014

Angelina Jolie je zarmoucená. Pro svůj druhý režijní počin si vybrala příběh bývalého olympionika a veterána druhé světové války Louise Zamperiniho. A těšila se, že sedmadevadesátiletého hrdinu pozve na premiéru. Jenže on necelý půlrok před ní zemřel. Zamperini tento týden podlehl zápalu plic.

Zrovna čelil největší výzvě svého života při léčbě závažného zápalu plic. Po čtyřicetidenním boji o život pokojně odešel v přítomnosti celé své rodiny, zanechal po sobě odkaz, který se dotkl mnoha životů. Jeho nezlomná odvaha a bojovný duch nebyly nikdy jasněji vidět než během posledních pár dní,“ uvádějí v oficiálním prohlášení studia Universal Pictures se souhlasem Zamperiniho rodiny.

„Je to ztráta, kterou není možné popsat. Všichni jsme vděční za to, jak obohatil naše životy tím, že jsme ho znali. Bude nám příšerně chybět,“ oznámila Angelina Jolie ihned poté, co se o smrti svého hrdiny dozvěděla. Její snímek Unbroken vychází ze stejnojmenné knihy Laury Hillenbrand.

Zamperini se narodil ve státě New York 26. ledna 1917 do rodiny italských imigrantů. V roce 1936 soutěžil na olympiádě v Berlíně jako běžec dlouhých tratí. O pět let později už v americké armádě sloužil jako bombardér na letounu B-24 Liberator. O dva roky později při boji proti Japoncům v Pacifiku jeho letoun havaroval. Sedmačtyřicet dní bez jídla a vody bojoval o život. Neprohrál, ačkoli ho čekala ještě jedna velmi tvrdá zkouška. Vody ho vyplavily na pobřeží Japonci ovládaného ostrova. Dva roky tak byl držen jako válečný zajatec. Po návratu do USA se v roce 1946 oženil se Cynthií Applewhiteovou, s níž žil do její smrti v roce 2001. V roce 1998 běžel s pochodní při zahájení zimní olympiády v Naganu.

Loni se potkal s Angelinou Jolie, když se chystala natáčet film o něm. „A teď, když je kniha o mně dokončena, jsou všichni mí spolužáci mrtví, všichni mí spolubojovníci jsou mrtví. Je smutné si uvědomit, že jste ztratili všechny své přátele. Ale myslím, že jsem si to vynahradil. Mám novou kamarádku, Angelinu Jolie. A to děvče mě fakt miluje, objímá a líbá, takže si nemůžu stěžovat,“ vtipkoval Zamperini.

Snímek Unbroken bude mít světovou premiéru na Vánoce tohoto roku.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související