Mrcha ze Zoufalých manželek »utřela«: Miliony za vyhazov nedostane!

Velikost textu: AAA

29. 9. 2014

Herečka Nicollette Sheridan se už několik let snaží vysoudit odškodné na producentech Zoufalých manželek. Ti v roce 2009 náhle nechali její postavu zemřít, a tím se jí zbavili. Jenže Nicollette to považuje za neférové a především nelegální. Soudy jsou však spíš na straně producentů televize ABC. Teď jí podruhé zamítli žádost o obnovené soudní řízení.

Nicollette se původně soudila s tvůrcem Markem Cherrym a producenty televize ABC a společnosti Touchstone. Herečka si stěžovala právě na Cherryho, který ji měl udeřit do hlavy během nacvičování scén v září 2008. A místo aby producenti potrestali jeho, vyhodili ji.

Původně Sheridan chystala žalobu ze sexuálního obtěžování, útoku a ilegálního ukončení pracovní smlouvy, poté obvinění změnila jen na ilegální ukončení pracovní smlouvy a fyzické napadení. Soudy tehdy ale označily řízení za zmateční. Odvolací soud později rozhodl, že by měl soudce vynést jiný verdikt a naznačil, že má Sheridanová žádat o obnovení soudního řízení podle kalifornského pracovního zákoníku. To také udělala. Jenže v listopadu 2013 jí žádost zamítli, protože prý nesplnila zákonné lhůty. V lednu jí pak soudce Michael Stern z Los Angeles dal ještě jednu šanci na přehodnocení případu, ale v srpnu odvolací soud rozhodl, že je její žádost neplatná a že Stern nemá soudní pravomoc ve věci rozhodovat.

Právníci Sheridan však pracují na dalším odvolání a ještě souboj s producenty Zoufalých manželek nevzdali.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související