»Prokletý« Steve Jobs: Nikdo ho nechce hrát!

Velikost textu: AAA

6. 11. 2014

Producenti připravovaného biografického filmu o Stevu Jobsovi už hovořili o britském herci Christianu Baleovi jako o představiteli zakladatele společnosti Apple Computer. Scenárista filmu Aaron Sorkin potvrdil, že tuto roli přijal. Jenže Christian si prý vše na poslední chvíli rozmyslel.

Bale náročnou roli, která má prý trojnásobné množství textů ve srovnání s běžným standardem, nakonec odmítl. Britský herec necítí, že se pro náročný part hodí, i když sami tvůrci snímku do něj vkládali veliké naděje.

Sorkin minulý týden v rozhovoru pro Bloomberg.com prohlásil: „Potřebovali jsme nejlepšího herce, který je dnes k dostání, aby měl přiměřený věk, a tím hercem je Christian Bale. Je to fenomenální herec… Nemusel vůbec na casting. No, měli jsme s ním schůzku. Ta role je extrémně obtížná. On v tom filmu řekne víc slov než většina lidí ve třech filmech najednou… Takže je to extrémně těžká role, ale on to rozhodně zvládne.“

Bale už je druhým horkým kandidátem na hlavní roli, který ji nakonec odmítl. Před ním měl Jobse představovat Leonardo DiCaprio. Ten se ale vymluvil na jiné závazky.

Biografii o Jobsovi má režírovat Danny Boyle, scénář podle knihy Waltera Isaacsona napsal Aaron Sorkin a produkce se ujalo trio Scott Rudin, Mark Gordon a Guymon Casady.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související