Hollywood se třese: Proč nikdo nechce hrát Steva Jobse?!

Velikost textu: AAA

10. 11. 2014

Po Leonardu DiCapriovi a Christianu Baleovi dostal šanci zahrát si Steva Jobse v biografickém filmu rodák z německého Heidelbergu Michael Fassbender. Hvězda zrozená ve znamení Berana je podle producentů schopna zahrát věrohodně muže, díky němu dnes lidé používají produkty společnosti Apple.

Děj filmu vychází z knižní předlohy Waltera Isaacsona, scénář zpracoval Aaron Sorkin, který také přiznal, že objem textu hlavního hrdiny – Steva Jobse – je třikrát větší, než má průměrná hlavní role jiného filmu.

Režie snímku se ujal Danny Boyle a produkce trio Scott Rudin, Mark Gordon a Guymon Casady. Ti už několik měsíců marně hledají představitele hlavního hrdiny. Prvním tipem byl Leonardo DiCaprio, který ale z projektu odstoupil z časových důvodů kvůli jiným závazkům. Když nabídli roli Baleovi, nejprve ji přijal. A Sorkin už o něm básnil jako o jediném herci, který je schopen podobně náročnou roli zvládnout. Jenže Christian si zakladatele společnosti MacIntosh Computer a pozdějšího šéfa společnosti Apple zahrát nechce. Z projektu tento týden odstoupil. Produkce tak doufá, že Fassbender roli neodmítne.

Druhou výraznou roli Jobsova dlouholetého spolupracovníka Steva Wozniaka by měl hrát komik Seth Rogen. Ačkoli zatím nebyl oficiálně potvrzen, režisér Boyle ho chce přesvědčit.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související