Fanoušci seriálu Star Trek truchlí: Legendární pan Spock zemřel

Velikost textu: AAA

2. 3. 2015

Nejslavnějším představitelem pana Spocka ze seriálu Star Trek je bezpochyby kalifornský herec Leonard Nimoy. V roli tohoto nepozemšťana se objevil poprvé v roce 1966 a pro několik generací milovníků sci-fi je nepřekonatelným představitelem postavy. Leonard v pátek odpoledne zemřel ve svém domě v Los Angeles. Bylo mu třiaosmdesát roků.

Miloval jsem ho jako bratra. Všem nám bude chybět jeho humor, talent a schopnost milovat,“ uvedl Nimoyův kolega ze Star Treku a velmi blízký přítel William Shatner.

Ke smrti legendárního představitele pana Spocka se vyjádřil i prezident USA Barrack Obama. „Dávno předtím, než začali být vědátoři módní, byl tu Leonard Nimoy,“ napsala hlava Spojených států amerických.

„Odpočívej v pokoji, Leonarde Nimoyi. Mnoho z nás v NASA bylo inspirováno Star Trekem. Odejdi tedy směle…“ napsal mluvčí NASA na Twitteru.

Nimoy přitom na Twitteru aktivně přispíval a jeho poslední vzkaz světu z pondělí 23. února sdílelo 250 tisíc lidí.

Život je jako zahrada. Dokonalé okamžiky mohou být prožity, ale nikoli zakonzervovány, pouze v paměti. Žijte dlouho a prosperujte,“ napsal Leonard ve svém posledním příspěvku.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související