Julianne Moore truchlí: Zemřel režisér filmu, za kterého dostala letos Oscara

Velikost textu: AAA

13. 3. 2015

Režisér Richard Glatzer, jenž loni natočil snímek Pořád jsem to já, za který Julianne Moore před třemi týdny dostala Oscara, zemřel v úterý 10. března. Filmař ve třiašedesáti letech podlehl chronickému onemocnění motorického neuronu. Lékaři mu diagnostikovali toto zhoubné onemocnění v roce 2011 jen pár týdnů předtím, než film Pořád jsem to já začal natáčet.

„Jsem zdrcený,“ uvedl v oficiálním prohlášení tisku Richardův manžel Wash Westmoreland. Glazera si vzal v roce 2013 a pomáhal mu jeho poslední film režírovat.

„Ríša byl mou spřízněnou duší, spolupracovníkem, nejlepším přítelem a mým životem. Sledovat ho, jak bojuje s ALS čtyři roky s takovou grácií a odvahou inspirovalo mě a také všechny, kdo ho znali. V tento temný čas nabírám trochu útěchy z faktu, že se dočkal toho, jak jeho film Pořád jsem to já oblétl celý svět. Dal do toho filmu své srdce a svou duši, a fakt, že se ten snímek dotkl tolika lidí, mu neustále dělal radost. Děkuji všem za obrovský příval lásky. Richard byl výjimečný chlap, svéhlavý, zábavný, starostlivý, společenský a tak, tak chytrý. Skutečný umělec a báječný muž. Cením si každého dne v těch krátkých dvaceti letech, které jsme spolu prožili. Nemůžu uvěřit, že odešel. Ale mé srdce a srdce těch, kdo ho milovali, budou žít navždy,“ uvedl v emotivním prohlášení Westmoreland.

Glatzer už nebyl ani přítomen letošního předávání Oscarů, kam si jeho hlavní hrdinka Julianne Mooreové přišla pro Oscara za nejlepší ženský herecký výkon v hlavní roli. Musel být hospitalizován. Trpěl amyotrofickou laterální sklerózou (ALS), což je varianta onemocnění motorického neuronu.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související