Profesor Brumbál si zahraje Winstona Churchilla

Velikost textu: AAA

21. 4. 2015

Herec Michael Gambon, jehož známe jako profesora Alba Brumbála z Harryho Pottera, si zahraje Winstona Churchilla. Slavného britského premiéra, který pomohl vyhrát válku proti Hitlerovi, bude představovat ve filmu s názvem Target Churchill (Terč Churchill). Příběh se bude točit kolem snahy ruských tajných služeb zlikvidovat britského ministerského předsedu po druhé světové válce.

Podle deníku The Sun se má děj odehrávat v roce 1946. Stalin se snaží ovládnout co nejvíce evropských zemí a chce odstranit Chruchilla, který 5. března 1946 otevřeně hovořil o rozdělení světa na západní a východní blok a o Železné oponě. Termín britský premiér použil ve své přednášce na univerzitě v Missouri. Pro historii je známa jako Fultonský projev.

Autorem scénáře je Warren Adler a životopisec James C. Humes. Děj ale vychází z fikce, nikoli ze skutečných pramenů tajných služeb.

Michael Gambon nedávno oznámil, že odchází z divadla, protože mu už neslouží paměť. Bude se proto soustředit jen na herectví v televizi a filmu.

„Je to příšerné, že to musím přiznat, ale nemůžu už hrát v divadle. Rve mi to srdce,“ postěžoval si deníku The Sun čtyřiasedmdesátiletý představitel homosexuála Brumbála.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související