Zoolander 2: Šílenější než vaše nejšílenější představy. Dáte to?

Velikost textu: AAA

18. 2. 2016

Další z očekávaných filmů letošního roku je konečně tady. Ben Stiller se vrací jako legendární Derek Zoolander v pokračování komedie z roku 2001. S ním se vrátí také Owen Wilson (Hansel) a Will Ferrell (Mugatu).

Děj filmu se odehrává 10 let po prvním dílu. Derek a Hansel už bohužel nejsou na vrcholu módního světa. Vrací se, aby pomohli půvabné Penélope Cruz. Ta vyšetřuje sérii podivných vražd celebrit, které spojuje mrtvolná grimasa, která až moc připomíná Derekův slavný pohled. Zápletka vypadá o dost šílenější než v prvním filmu. Těšit se můžete na typický humor Bena Stillera, šílené módní kreace a celou řadu celebrit (Macaulay Culkin, Kim Kardashian, Justin Bieber ...)

Parta lidí, která se točí kolem Stillera je v Hollywoodu známá jako Frat Pack. Jedná se o spolek herců, kteří spolu hrají v celé řadě filmů. Ke zmíněné trojici patří ještě Jack Black, Vince Vaughn a Luke Wilson. Natočili spolu v různém složení už přes 20 filmů. Podobně je na tom i Adam Sandler, který ve svých filmech vystřídá jen manželku, ale v ostatních rolích můžete vidět pořád stejné herce. Stillera i Sandlera pojí kromě kamarádů i podobný smysl pro humor a hodnocení jejich filmů. Na jejich filmy se musíte dívat trošku s nadsázkou. Vždyť jde o komedie, které mají hlavně pobavit.

Jsem zvědavý, jak si Zoolander 2 v kinech povede, protože má velikou konkurenci. Před týdnem vtrhl do kin hláškující Deadpool a usadil se rovnou na vrchol, ze kterého ho podle mě nesundají ani příští týden startující Bohové Egypta, protože láme jeden rekord za druhým. Viděl bych to tak, že co se výdělku týče, má šanci ho svrhnout až nějaký komiksový film. Bude to Batman se Supermanem nebo třetí díl Kapitán Amerika? Na to si musíme počkat.

Každopádně Zoolander 2 má potenciál získat nálepku KULTOVNÍ, stejně jako ji má v řadách fanoušků první díl.

Více filmových zajímavostí najdete na stránce Kultovní filmy.

Autor: Vojta Malčánek

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související