Bohové Egypta: Pořádná nálož bájných stvůr!

Velikost textu: AAA

25. 2. 2016

Režisér Alex Proyas se vrací po sedmileté pauze a vypadá to na návrat přímo epický. Snímek Bohové Egypta, který dnes dorazil do kin, vypadá jako oddechová popcornová zábava. Nečekejte nějaký hlubokomyslný příběh plný životních mouder. Místo toho nás čeká dobrodružné fantasy, které je plné bájných tvorů a monster. Milovníci filmových efektů si přijdou na své, protože právě počítačové triky hrají ve filmu hlavní roli. Pokud nemáte rádi filmy s titulky, tak mám pro vás dobrou zprávu. Film je totiž s dabingem a to i ve 3D.

V hlavních rolích se představí můj oblíbenec z filmů 300: Bitva u Thermopyl, Ctihodný občan nebo Pád Bílého domu - Gerard Butler. Marně se snažím vzpomenout, jestli hrál někdy záporáky. Řekl bych, že ne. Tím Mirkem Dušínem tady bude naopak muž, který se proslavil jako králokat a rád se svou sestrou plodí blonďaté nástupce a nástupkyně Železného trůnu v seriálovém hitu poslední doby „Hra o trůny“. Řeč je samozřejmě o Jaime Lannistrovi, kterého tak působivě zahrál dánský rodák Nikolaj Coster - Waldau. Asi bych byl radši, kdyby si role vyměnili, ale bude zajímavé sledovat jejich výkony, když jsou oba zvyklí hrát opačné typy postav. Mám trošku strach, aby film nedopadl velkým průšvihem jako Hercules. Ten měl totiž stejně našlapaný trailer a ještě k tomu Vás Dwayne Johnson před začátkem filmu ujistil, že film je opravdová pecka plná akce a zábavy a bla bla bla. Velký ho... ! Nejlepší scény byly v traileru a příběh byl úplně o ničem. Snad se historie nebude opakovat!

Možná vám jméno režiséra přijde neznámé, i přes to si myslím, že jste nějaký jeho film viděli. Právě on natočil kultovní Vránu, při které nešťastně zemřel Brandon Lee. Podepsán je i pod filmy Já, robot nebo Proroctví.

Alex Proyas rozhodně není typický hollywoodský režisér. Jeho celovečerní filmy by se daly spočítat na jedné ruce. Skoro to vypadá, že filmování není jeho hlavní práce. Jako by si vždycky odskočil natočit film a pak se zase na pár let stáhnul. Ať už je to jakkoliv, jedna věc je jistá. Když Alex něco natočí, tak je to v 90% dobrý film. Věřím, že Bohové Egypta nebudou patřit k těm 10%.

Více filmových zajímavostí najdete na stránce Kultovní filmy.

Autor: Vojta Malčánek

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související