Režisér bondovek už má agenta 007 plné zuby. Stejně jako Daniel Craig

Velikost textu: AAA

1. 6. 2016

Režisér Sam Mendes prohlásil, že končí s natáčením bondovek. Oznámil to také producentce Barbaře Broccoli, která ho pověřila vytvořením posledních dvou filmů Skyfall a Spectre. A tak jako nedávno přiznal Daniel Craig, že už se jako agent 007 znova neobjeví, potvrdil Mendes, že žádný další akční trhák s Bondem natáčet nebude.

Bylo to neskutečné dobrodružství, miloval jsem každou vteřinu. Ale myslím, že je čas, aby to dělal někdo jiný. Jsem vypravěč. A nakonec vzato, chci tvořit příběhy s novými postavami,“ prohlásil Sam na literárním festivalu ve Walesu.

Několik dní předtím také prozradil, že ačkoli veřejnost spekuluje o tom, kdo Daniela nahradí, a dokonce se o tom uzavírají sázky, bude nakonec šokovaná výsledkem volby. Producentka Barbara Broccoliová se totiž neřídí míněním veřejnosti a rozhoduje se jen podle sebe. Novým Bondem tak zřejmě nebude žádný z mediálně favorizovaných mužů, mezi něž patří Idris Elba, Tom Hiddleston či Damian Lewis.

Můžu vám garantovat, že cokoli se stane, nebude to nic, co byste očekávali. To je vlastně na ní (producence Broccoliové) to nejúžasnější,“ dodal Mendes.

Daniela Craiga také nikdo neočekával. Měl v podstatě nulovou šanci v očích veřejnosti, když se poprvé začalo mluvit o tom, kdo nahradí Pierce Brosnana.

Pořád tu probíhá neustálá debata o tom, kdo bude příští Bond. Pravda je, že by o tom měl vzniknout článek s jediným titulkem: Není to demokracie. Není to žádný X Factor nebo referendum o EU, není to veřejná volba. Barbara Broccolivoá si vybere sama příštího Bonda. Konec příběhu… A bez toho navíc by tu nebyl žádný Daniel Craig, kdyby ho měla volit veřejnost, protože Daniela tehdy nepodporoval nikdo. Ona říká, ten muž, kterého jsem vybrala, změní celý film, toho hodlám obsadit,“ prohlásil Mendes v rozhovoru pro deník The Telegraph.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související