Hra o trůny končí. Osmá sezónou je poslední

Velikost textu: AAA

2. 8. 2016

Milovníci seriálu Hra o trůny se musejí pomalu připravovat na finále. Jejich pořad totiž s osmou sérií definitivně skončí. Seriál nominovaný na třiadvacet cen Emmy by mohl mít volné pokračování, možná i filmové, ale producenti hlavní dějovou linku ukončí posledním dílem osmé série.

„Ano, myslím, že mají velmi jasnou představu o počtu sezón, které chtějí natočit. Kdybych je mohl přinutit natočit víc sérií, asi by jich natočili deset, ale chceme pod jejich vedením udělat tolik, kolik zvládnou, a dopřát jim, aby vytvořili nejlepší verzi seriálu,“ uvedl programový ředitel HBO Casey Bloys.

Na otázku, zda by mohlo vzniknout později volné pokračování, Bloys odpověděl: „Hovořili jsme o tom. Nejsem proti, ale musí to dávat smysl v tvůrčím ohledu… ale nemáme teď žádné konkrétní plány.“

Sedmá série má přitom jen sedm dílů místo tradičních deseti. A je tedy jasné, že scenáristé začínají být ideově vyčerpaní. Osmou sérií tak Hra o trůny skončí. V televizi by měla mít premiéru v roce 2018. Tvůrci uvažují o tom, že celkově bude mít seriál pětasedmdesát dílů. Pokud tento závazek dodrží, osmá série bude mít dílů osm.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související