Kráska a zvíře bude první disneyovkou s homosexuální postavou

Velikost textu: AAA

8. 3. 2017

Pohádky Walta Disneyho dlouho odolávaly současnému stavu společnosti a konzervativní vedení těchto studií si nechtělo připustit, že i když je mezi jeho členy spousta gayů, ukazovat homosexuální postavy v pohádkách diváky nevyděsí. Změnou k lepšímu má být novinka Kráska a zvíře v hlavní roli s Emmou Watson. Postava LeFou je totiž první gay v historii disneyovek.

Zmíněnou roli dostal herec Josh Gad. „Jsem na to více než hrdý,“ odpověděl šestatřicetiletý herec na otázku fanouška, zda je pravda, že LeFou je gay.

„LeFou je někdo, kdo chce jednou být Gastonem a jindy chce Gastona políbit. Je zmatený tím, co vlastně chce. Je to postava, která si uvědomí, že má tyto city. A Josh z toho dokáže dostat něco velmi jemného a delikátního. A to je něco, co se mu nakonec vyplatí, což nechci prozrazovat. Ale je to pěkné, exkluzivní gay okamžik v disneyovce,“ přiznal režisér Bill Condon.

Snímek ještě nebyl v kinech a už ho provází kontroverze. Kvůli hlavní hrdince Emmě Watson. Ta se snaží protlačit feminismus i do zmíněné pohádky a v rozhovorech prohlašuje, že Kráska je feministkou, „protože čte.“ A přestože britská hvězda kritizuje využívání žen a jejich degradaci na pouhé objekty módy a zábavy, ukázala se polonahá v magazínu Vanity Fair. Jejímu pokrytectví se teď smějí samy feministky a ptají se, zda je normální svléknout se za velký honorář pro Vanity Fair, ale kritizovat za to samé jiné ženy, které to učiní pro Playboy.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související