Romantická komedie Pretty Woman? Omyl. Prostitutka Julia Roberts měla zemřít

Velikost textu: AAA

10. 3. 2017

Méně sladkobolný konec měla mít prostitutka Vivian Ward z filmu Pretty Woman, v němž ji hrála Julia Roberts. Producenti původně chtěli vycházet z první verze scénáře a vděčněji kopírovat skutečný život. Vivian by se na konci snímku po rozchodu s byznysmanem Edwardem Lewisem v podání Richarda Gera předávkovala drogami. Jenže místo toho všichni diváci byli svědky toho, jak výšky nesnášející Edward vyleze po požárním žebříku za Vivian a požádá ji o ruku.

„Nemůžu vám ani říct, jak mnoho času jsme strávili debatováním o tomto tématu… Mimochodem v originální verzi, která je docela temná, myslím zemřela na předávkování. Takže jsme nedokázali přesvědčit lidi, že něco takového můžeme natočit ve studiích Walt Disney, a přitom to měla být pohádka a film o princezně, no, spousta lidí to nedokázala tak vnímat,“ přiznal bývalý šéf studií Disney Jeffrey Katzenberg deníku New York Post.

Zřejmě ale právě pohádková verze se šťastným koncem byla jedním z důvodů, proč po premiéře snímků byly z Julie a Richarda najednou megahvězdy. Status jim vydržel po celá devadesátá léta a role se jen hrnuly.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související