Film Angeliny Jolie bude mezi zahraničními nominacemi na Oscary

Velikost textu: AAA

26. 9. 2017

Herečka Angelina Jolie se začala před šesti roky věnovat režii, letos na Oscary přihlásila svůj čtvrtý, nejnovější snímek nazvaný Nejdříve zabili mého otce (First They Killed My Father). Nikoli však mezi americkou konkurencí, ale jako cizojazyčný zahraniční film. Všichni herci v něm jsou totiž Kambodžany, v jejichž vlasti projekt také vznikl. Kambodža oficiálně její snímek na Oscary vyslala jako svého jediného zástupce.

Film byl promítán na Filmovém festivalu v Torontu a poté ho začala nabízet online služba pro vysílání filmů Netflix.

Ačkoli Bangladéš stojí o to, aby Jolie se svým snímkem reprezentovala jejich zemi, Americká filmová akademie ji nemusí schválit mezi finalisty usilujícími o Oscara.

Angelina hledala holčičku pro hlavní postavu velmi dlouho a obcházela slumy i sirotčince. Vybraným dívkám pak nabídla peníze. Zeptala se jich, na co by je použily, a poté jim je vzala. Sledovala jejich reakce a schopnost vyjádřit emoce. Vyhrála Srey Mochová, která se po odebrání peněz emočně sesypala, protože věřila, že peníze bude moct použít na pohřeb svého dědečka.

„Vše, co jsme se naučili, abychom natočili ten film, bylo něco, co jsme se učili o této zemi jako takové, kde má největší jizvy, proč musíme mít psychology na placu během natáčení, protože mnoho z těch lidí dosud nehovořilo o svých zážitcích,“ uvedla Angelina v rozhovoru pro Sunday Times Culture.

Film vypráví příběh spisovatelky Loung Ungové během řádění Rudých khmerů.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související