Milostná scéna mezi Judem Lawem a Johnnym Deppem. Dočkáme se jí v pokračování Fantastických zvířat?

Velikost textu: AAA

2. 2. 2018

Milovníci Harryho Pottera a zvláště ti, kteří touží po explicitním vyjádření homosexuality u Albuse Brumbála budou po zhlédnutí filmu Fantastická zvířata: Grindelwaldovy zločiny zklamáni. Nejmocnější kouzelník 20. století totiž neprojeví nijak explicitně své city ke Gellertu Grindelwaldovi – nejmocnějšímu černokněžníkovi.

Ačkoli Albus a Gellert se přátelí od mládí a to především proto, že se do sebe zamilovali, jejich cesty se ve světě kouzel poněkud rozcházejí. Stojí totiž na opačných stranách, zatímco Albus na straně dobra, Gellert ovládá temné síly.

Potterovští fanoušci doufali, že filmaři jejich erotické jiskření rozehrají ve filmu Fantastická zvířata: Grindelwaldovy zločiny. Ale nestalo se tak. Režisér David Yates na to odpovídá slovy: „Nestane se to explicitně.“

„Ale myslím, že všichni fanouškové o tom vědí. Měl s Grindelwaldem velmi intenzivní vztah, když byli ještě mladí mužové. Zamilovali se do idejí a ideologie jeden druhého,“ dodal Yates.

Ve filmu Fantastická zvířata: Grindelwaldovy zločiny hraje mladého Albuse Jude Law. Děj ho sleduje při snaze najít Grindelwalda ukrývajícího se v Paříži.

„Je to samorost a rebel a rozhodně inspirující učitel v Bradavicích. Je vtipný a má poněkud ostrý jazyk. V tuto chvíli to ještě není ten postarší mudrc. Je to opravdu muž pohybu,“ uvedl Yates.

Fanoušci se ale možná dočkají zajímavých okamžiků z intimního života Albuse Brumtála v některém z pokračování Fantastických zvířat. Producenti plánují ještě minimálně tři další filmy.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související