Milionář z chatrče Dev Patel si zahraje slavného Davida Copperfielda

Velikost textu: AAA

16. 2. 2018

David Copperfield je bezesporu největším mágem konce dvacátého i počátku jednadvacátého století. Filmaři si už delší dobu brousí zuby na jeho životní příběh a chtějí ho přenést na plátna kin. Davida Copperfielda si zahraje britská hvězda Dev Patel, ale řeč je v tomto případě o hlavní postavě nejslavnějšího románu Charlese Dickense. Podle literárních historiků je totiž částečně životopisným dílem tohoto romanopisce a ve filmové adaptaci by ho měl představovat právě Milionář z chatrče.

Sedmadvacetiletý britský herec nabídku na hlavní roli ve filmovém zpracování Dickensova Copperfielda přijal. Režírovat by ho měl Armando Iannucci (Politické kruhy) a scénář ve spolupráci s ním vytvoří Simon Blackwell.

Román vypráví příběh chlapce, který se narodí po smrti svého otce a protlouká se nepříliš šťastnými roky života, aby v sobě takto zřejmě probudil schopnost vyprávět příběhy a psát. Na cestě do dospělosti plné života, barev a lidskosti klopýtá, až skončí šťastně jako spisovatel ve fungujícím manželství.

Patelova kariéra po Milionáři z chatrče strmě roste. Rodákovi z Londýna letos vstoupí do kin novinka s názvem Hotel Bombaj.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související