James Bond se po 20 letech opět postaví padouchovi z Ruska

Velikost textu: AAA

24. 7. 2018

Už dlouho v bondovkách nedominovala mezi zloduchy postava ruského státního občanství. Ta nejnovější, právě natáčená, s pořadovým číslem pětadvacet, se k tématu boje dobrého Západu se zlým Ruskem vrací. A James Bond v podání Daniela Craiga tedy bude potírat nedobro pramenící z Moskvy.

V současném politickém klimatu a s ohledem na vztahy mezi Spojeným královstvím a Ruskem je to trochu tendenční dějová linka. Nicméně postavy ruského padoucha a jeho krásné společnice, která bude Bonda svádět, zatím nejsou rozdány. A produkce tak hledá osoby „charismatické, mocné, inovativní, kosmopolitní, chytré, chladné a mstivé“.

Naposledy se ničema z Ruska objevil v bondovce Jeden svět nestačí z roku 1999 v hlavní roli s Piercem Brosnanem. Zločince Renarda si zahrál Robert Carlyle.

Podle neověřených zdrojů se pro roli ruského ničemy produkci nejvíce zamlouvá Jared Leto. Jeho společnici by mohla ztvárnit ukrajinská rodačka Milla Jovovichová.

„Poslední film Daniela Craiga přivede Bonda do politického napětí současnosti a můžete se vsadit, že Bond opět provede správnou věc,“ cituje magazín Star.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související