Pětadvacátou bondovku napíšou autoři posledních šesti

Velikost textu: AAA

19. 9. 2018

Producentka filmů o agentovi 007 Barbara Broccoli chtěla pětadvacátou bondovku svěřit novému tvůrčímu týmu. Přemluvila tak scenáristu Johna Hodgeho, jehož text měl na filmové plátno převést režisér Danny Boyle. Ale zmínění dva muži se nepohodli a oba z projektu odstoupili. Náhradní režisér zatím vybrán nebyl, ale scénář nakonec budou psát autoři posledních šesti snímků – od titulu Jeden svět nestačí po Spectre.

Neal Purvis a Robert Wade jsou autory bondovek Jeden svět nestačí, Dnes neumírej, Casino Royale, Quantum of Solace, Skyfall a Spectre. Broccoli jim přislíbila i pětadvacátou bondovku, ale pak s koproducenty došli k závěru, že by pětadvacátý snímek měl tvořit úplně nový tým lidí. A oslovili Hodgeho a Boyla. Ti s nadšením nabídku přijali, jenže brzy oba z euforie vystřízlivěli. Neshodli se na zásadním vývoji děje. Nejprve odstoupil Boyle, poté i Hodge.

„Zpracování Purvise a Wada, které napsali původně, bylo z projektu vyškrtnuto před tím, než oslovili dvojici Danny Boyle a John Hodge,“ přiznal zdroj výkonného producenta v rozhovoru pro magazín People.

Nicméně Purvis a Wade téměř nikdy netvořili scénář k bondovkách úplně sami. Kupříkladu Sam Mendes si přivedl Johna Logana, který zásadně rozhodl o vývoji děje v bondovkách Skyfall a Spectre. Na ostatních bondovkách pak scenáristické duo spolupracovalo s Brucem Feirsteinem, Paulem Haggisem či Jezem Butterworthem.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související