James Bond nikdy nebude žena

Velikost textu: AAA

9. 10. 2018

Majitelka exkluzivních práv na filmové příběhy o Jamesi Bondovi Barbara Broccoli ukončila spekulace o tom, zda by mohla být jednou žena agentkou 007. Dokud bude Broccoli žít a práva vlastnit – a hodlá to pojistit i u dědiců práv – ženu v roli nepřipustí. V posledních dvou letech se hodně spekuluje také o tom, že by Bonda mohl hrát černošský herec.

„Bond je muž. Je to mužská postava. Byl napsán jako muž a myslím, že zřejmě mužem zůstane. A je to tak v pořádku. Nemusíme nutně měnit mužské postavy v ženy. Prostě vytvářejme nové ženské postavy a tvořme příběhy, které budou sedět ženským postavám,“ svěřila Broccoli v rozhovoru pro deník The Guardian.

Podle ní by také Bond nikdy neměl být feministou. Je to totiž postava, která vznikla v padesátých letech a má jasně definovaný charakter, který se nezmění.

„Byl napsán v padesátých letech, v jeho DNA jsou určité prvky, které se zřejmě nikdy nezmění. Ale podívejte se na to, jak se změnil svět. A myslím, že Bond si prošel transformací během těch let. Snažila jsem se k tomu přispět a myslím, že zvláště patrné je to ve filmech s Danielem, mnohem víc odpovídají současnosti s ohledem na to, jak dnes vnímáme ženy,“ míní Broccoli.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související