Nový seriál o první misi na Mars s Seanem Pennem v hlavní roli je propadák

Velikost textu: AAA

13. 11. 2018

Britská televize Channel 4 se spojila s americkou společností Hulu poskytující služby živých vysílání, aby natočily seriál o první misi na Mars. Dostal název The First a pro hlavní roli získal velmi zvučné jméno. Ale ani Sean Penn k úspěchu scenáristického díla Beau Willimona nepomohl. Seriál u diváků neuspěl a ve Spojeném království, kde si Channel 4 slibovala velké ratingy, má směsnou sledovanost.

Na Británii mající přes padesát milionů obyvatel je sledovanost 420 tisíc skutečně málo. Channel 4 vsadila na Beaua Willimona, který je autorem scénáře k velmi úspěšnému seriálu Dům z karet.

„Od tohoto seriálu se očekávalo velmi hodně, zvláště když s ním souvisí tak zvučná jména, ale nedokázal přitáhnout zdaleka tolik diváků, kolik by producenti chtěli,“ cituje deník The Sun.

Problém tkví asi v tom, že seriál sice svým tématem láká milovníky sci-fi, ale tímto žánrem vůbec není. Žádné strhující záběry z Marsu a budování stanice na této planetě se neodehrávají. Jedná se o komorní drama s výraznou psychologií postav. Jak uvádějí sami recenzenti, je to spíš pro náročného diváka, který ocení styl připomínající filmy Terrence Malicka.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související