Joanne K. Rowling vysvětlila fanouškům Pottera, jak čarodějové kadí

Velikost textu: AAA

8. 1. 2019

Spisovatelka Joanne K. Rowling odmítá považovat defekaci neboli vylučování stolice či hovorověji kakání za společenské tabu. A tak se fanouškům Harryho Pottera nezdráhala vysvětlit, jak čarodějky a čarodějové vykonávají tuto potřebu, kterou musí denně vykonat i britská královna či Miss Universe. Jenže Pottter a další čarodějové to mají jednodušší. Uleví si kdekoli to na ně přijde. Ale exkrementy pak nechají rychle zmizet, aby odstranili důkaz.

V Bradavicích prý na škole ani neexistovaly toalety. Bylo to zbytečné. Studenti si ulevili kdekoli, jenom to po sobě „uklidili“ mávnutím kouzelné hůlky.

Jenže fanoušci Rowling znají romány zřejmě lépe než ona. Studenti z Bradavic se podle nich učí nechat zmizet věci až ve čtvrtém ročníku. „Jak to tedy dělají mladší studenti?“ ptají se tak milovníci Harryho Pottera na Twitteru.

„Bradavice neměly toalety. Než přijali instalatérství od mudlů, což bylo v osmnáctém století, čarodějové a mágové si jednoduše ulevili tam, kde zrovna stáli, a pak nechali důkazy zmizet,“ napsala Rowling na Pottermore.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související