Sexy gayové? Můžou za to steroidy!

Velikost textu: AAA

7. 2. 2014

Gay pornografie je plná nabušených svalovců s dokonalou postavou. Nejinak tomu bývá na seznamkách pro muže hledající sex s muži. Většina se chlubí vyrýsovanými svaly. Jenže málokdo z dotyčných dosáhl tohoto stavu své postavy prostým cvičením. Studie z USA potvrzuje, že gayové a bisexuálové zneužívají steroidní přípravky mnohem více než heterosexuální muži. A bohužel s tím začínají už teenageři.

Homosexuální a bisexuální chlapci věku teenagerů užívají zakázané steroidy v míře asi šestkrát větší než heterosexuální vrstevníci,“ varují psychologové z Fenwayova institutu v Bostonu.

Za tímto trendem vidí jednoznačnou masáž tělesnými stereotypy. Mladí chlapci od počátku pohlavního dospívání vnímají, že pokud chtějí uspět v konkurenci homosexuální komunity, musejí mít napumpované svaly a dokonalou postavu. Steroidní přípravky přitom růst svaloviny výrazně urychlují. Jenže. Mají také řadu vážných vedlejších účinků, zvláště pokud jsou v rukou laiků užívány nesprávně.

Ve věku mezi patnácti a dvaceti roky se přiznalo k užití steroidů jednadvacet procent gay a bisexuálních hochů, zatímco mezi heterosexuály to byla jen čtyři procenta,“ tvrdí Aaron Blashill z Fenwayova institutu.

Tento rozdíl mě vůbec nepřekvapuje, protože mladí gayové často mají problém s vnímáním vlastního těla a jeho vzhledem. Přesto mě šokuje míra užívání steroidů,“ komentoval výsledky výzkumu doktor Rob Garofalo, specialista v oboru adolescentní medicíny z Chicaga.

Vedlejšími účinky steroidních přípravků jsou poruchy funkce jater a srdeční činnosti, vysoký krevní tlak, akné a agresivní chování. Při nadužívání steroidů dochází někdy také ke gynekomastii – zvětšení prsních žláz do ženské podoby. Což je paradoxně jev zcela nechtěný.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související