Food-porno: Kuchaři zakazují hostům, aby si fotili jídlo!

Velikost textu: AAA

19. 2. 2014

Dva kuchaři z Francie, jejichž kulinářské umění bylo oceněno hvězdičkami Michelin, se rozhodli zatočit s klienty, kteří si fotí talíře s jídlem. Považují své kuchařské kreace za duševní vlastnictví, které má zákazník právo za své peníze pozřít, ale nikoli si uchovat fotografickou památku a šířit ji dokonce na internetu. Focení jídel zakázali Gilles Goujon a Alexander Gauthier.

První z dvojice provozuje restauraci L‘Auberge du vieux puits v jihofrancouzském Fontjoncouse. Jeho podnik má tři hvězdičky Michelin.

Fotit si jídlo mohou jen nevychovaní lidé, kteří nemají základní pojem o etiketě. Pokaždé, když se objeví mé dílo na sociální síti, připraví dalšího zákazníka o překvapení, je to navíc tak trochu mé duševní vlastnictví,“ uvedl Goujon pro France TV Info.

Gauthier provozující restauraci Grenouillere v severofrancouzském La Madelaine-sous-Montreuil se svým kolegou souhlasí. A na jídelníčky tak přidal nápis „zákaz focení“.

Dříve jsme fotili rodinu, babičku a dnes fotíme jídlo… Vyvěšujeme je na Twitteru, líbí se nám to, odpovídáme na komentáře a jídlo mezi tím vystydne,“ míní Gauthier.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související